Evlink Wallbox 22KW Soketli Elektrikli Araç Şarj İstasyonu
Evlink Wallbox 22KW Soketli Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

Evlink Wallbox 22Kw Kablolu Elektrikli Araç Şarj İstasyonu - Evh2S22P0Ck (EVH2S22P0CK)

Marka : SCHNEİDER
İndirim Oranı : %39 İndirim
Fiyat : ₺55.500,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺34.000,00(KDV Dahil)
Barkod : EVH2S22P0CK
₺3.215,83 `den başlayan taksitlerle

 

 

Schneider EVlink Wallbox Kablolu Şarj İstasyonu

 

Şarj istasyonları; gelişen teknolojiyle birlikte hızla yaygınlaşmaya başlayan elektrikli araçların şarj dolumu işlemleri için ihtiyaç duyulan ve her geçen gün talebi artan ürünlerdir.

Hemen hemen her alana monte ederek kullanıma başlayabileceğiniz bu ürünler ile mekânsal özgürlük elde edebilir, araçlarınızı yüksek akım ve voltajla kısa sürede şarj edebilirsiniz.

İster halka açık alanlara ister özel ve kısıtlı erişimli alanlara ve hatta evlerinize dahi kurabileceğiniz donanımlara sahip olan elektrikli araç şarj istasyonları ile araçlarınızı sizin için en uygun alanlarda kolayca şarj edebilirsiniz.

Schneider EVlink şarj istasyonu, zorlu hava koşullarına karşı dayanıklı yapısı ile iç ve dış mekanlarda kullanıma uygun ürün modellerinden biridir.

Şarj süresi bakımından AC sınıfının en hızlı modellerinden biridir ve kullanımı oldukça kolaydır.

Tak ve şarj et kullanımlı olması sayesinde yalnızca aracı şarj istasyonuna bağlamanız yeterlidir. Böylece herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan şarj işlemi kolayca başlatılmış olur.

Ayrıca, dur/başlat düğmesi ile tek dokunuşla durdurma ve yeniden başlatma imkanı sunar.

Elektrikli araç şarj istasyonu, şarj cihazına bağlayacağınız harici bir kontak aracılığı ile aktifleştirebileceğiniz enerji yönetimi seçeneğine sahiptir. Bu seçenek kullanıcıya seçtiği moda göre şarj etme olanağı sunar.

 

sch11.png (157 KB)

 

Böylece, şarj akımını yoğun olmayan zamana erteleyebilir, genel bina tüketimini azaltarak maksimum şarj akımı elde edilebilir. Geçici akım sınıflamasında 16A ila 10A ya da 32A ila 16A şeklinde şarj etme olanağı sağlar.

Tasarımı bakımından modern ve şık dış görünümünün yanı sıra aşırı ısınma gibi olumsuz durumları önlemek için gümüş kaplı kontaklı yapıdadır. Sahip olduğu T2 bağlantısı yüksek dayanıklılıktadır.

22 kW 32 A maksimum gücü ile yüksek çalışma performansı sunan elektrikli araç şarj istasyonu, 3P+N kutupludur ve TT/TN topraklama sistemine sahiptir.

Schneider elektrik kalite ve güvencesiyle kullanıcıya sunulan bu ürün CB ve CE sertifikalarına sahip olup, IEC 62196-2, IEC 62196-1, IEC 61851-22 ve IEC 61851-1 standartlarına uygun olarak imal edilmiştir.

Montaj işlemi, duvara montaj şeklinde kolayla yapılabilir, kurulumu ise çok kısa sürede tek bir kişi tarafından tamamlanabilir.

 
sch222.png (33 KB) Q1: Artık akım ve aşırı akım korumaları
F1: Parafudr (Opsiyonel)
U: MNx düşük voltaj ayırma (Opsiyonel, Ev Ready ve ZE Ready etiketleri ile uyumlu)
E1, E2: Düşük voltaj ayırma terminal bloğu
E6: Güç sınırlaması veya başlatmayı erteleme
G: Güç sınırlaması veya başlatmayı erteleme kontağı
X1: Güç terminal bloğu
 

Elektrikli şarj istasyonu IK10 ve IP54 koruma sınıflarına dahil olmalarıyla mekanik darbelere ve dış koşullara karşı korumalı olmasıyla yüksek sağlamlıktadır.

Green Premium etiketi ile çevre performansı konusunda sınıfının en iyi ürünleri arasındadır. Cıva içermez, EU RoHS direktifi ile uyumludur.

Uygulama alanları bakımından müstakil ev sınırı olmaksızın apartman dairelerinde de kullanabileceğiniz EVlink şarj istasyonunu özel, kurumsal ya da halka açık olan kapalı otoparklar ve oteller gibi daha pek çok iç ve dış mekan alanda güvenle tercih edebilirsiniz.

 

 

 

Elektrikli Şarj İstasyonu Nedir?

Günümüzde elektrik şarj istasyonları tercih edilmeye başlandı. Sebebi ise elektrik ile çalışan araçların piyasa içerisinde daha çok kullanılıyor olması diyebiliriz. Elektrikli araç şarj istasyonu kullanımı bakımından enerji depolamayı sağlayan bir cihazdır. Elektrikli araç şarj istasyonu; tam elektrikli (BEV) ve plug-in hibrit (PHEV) araçları şarj etmesi için elektrikli enerjisi üreten bir cihaz modelidir. Bu istasyon modelleri araçlar için çeşitli elektrikli şarj konnektör standardına uygun olacak özel yapı sunar. Günümüzde artık gelişen teknoloji ile birlikte, alternatif yakıtlarda değişimler oluyor. Artık araçlar içinde e-alternatif kullanım sunan elektrikli araçlar var. Bu sebeple kullanıcılar elektrikli araç şarj istasyonu kullanımını da arttırdı.

Elektrikli Şarj İstasyonu Avantajları Nelerdir?

 


Akaryakıt kullanarak çalışan araçlar, nasıl yakıt tedariği yapacaklarını zaman istasyonlara gidiyorsa, elektrikli araçlar içinde artık benzer istasyonlar bulunmaktadır. Elektrikli araçlar için de benzer bir dolum noktası bulunuyor. Fakat diğer akaryakıtlardan farkı, istasyon işletmeleri haricinde de herhangi bir alanda konumlandırılabilir. Pompa yerine kablo ile dolum işlemleri de sağlanır.

 

Elektrikli Şarj İstasyonu Nasıl Çalışır?

Elektrikli araçlarda şarj dolum işlemleri için farklı seviyeler bulunmaktadır. Seviye 1, seviye 2 ve seviye 3 olmak üzere üç farklı şarj etme tekniği bulunur. Seviye 1 şarj özelliği ev tipi prizler ile yapılan dolum işlemleri içindir. Seviye 2 ve seviye 3 ise hızlı şarj istasyonlarında bulunan güç kademelerini ifade etmektedir. Elektrikli araçlarda şarj teknolojisi genellikle AC ve DC kavramları ile kullanılmaktadır. AC ve DC şarj teknikleri aslında seviye 2 ve seviye 3 oranları ile aynıdır. Seviye 3 yani DC hızlı şarj istasyonları çok daha hızlı dolum yapmaktadır. 50 kW altında, 50 kW ile 90 kW arası ve 90 kW’den fazla olarak seçenekleri de bulunur.

Elektrikli Şarj İstasyonu Seçimi Nasıl Yapılır?

Seçim aşamasında AC ve DC seçeneklerine bakmanız gerekmektedir. Kullanacağınız alan için hangisinin özellikleri daha doğru olacaksa onu seçmelisiniz. Sahip olunan EV’nin modeline bağlı olarak da elektrikli araç bataryası özelliklerine dikkat edebilirsiniz. Örnek olarak Tesla markasının dışında olanlar hemen hemen tüm EV modelleri her iki dolum yöntemini de kullanılabilmektedir. Tesla markası ise sadece DC şarj istasyonu kullanabilmektedir.

Etiketler
Schneider EVlink Wallbox Kablolu Şarj İstasyonu, Evlink, Evlink Wallbox, Evlink Wallbox 22KW, Evlink Wallbox 22KW Soketli, Evlink Wallbox 22KW Soketli Elektrikli, Evlink Wallbox 22KW Soketli Elektrikli Araç, Evlink Wallbox 22KW Soketli Elektrikli Araç Şarj, Evlink Wallbox 22KW Soketli Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, Evlink Wallbox 22KW Soketli Elektrikli Araç İstasyonu, Evlink Wallbox 22KW Soketli Elektrikli Şarj, Evlink Wallbox 22KW Soketli Elektrikli Şarj İstasyonu, Evlink Wallbox 22KW Soketli Elektrikli İstasyonu, Evlink Wallbox 22KW Soketli Araç, Evlink Wallbox 22KW Soketli Araç Şarj, Evlink Wallbox 22KW Soketli Araç Şarj İstasyonu, Evlink Wallbox 22KW Soketli Araç İstasyonu, Evlink Wallbox 22KW Soketli Şarj, Evlink Wallbox 22KW Soketli Şarj İstasyonu, Evlink Wallbox 22KW Soketli İstasyonu, Evlink Wallbox 22KW Elektrikli, Evlink Wallbox 22KW Elektrikli Araç, Evlink Wallbox 22KW Elektrikli Araç Şarj, Evlink Wallbox 22KW Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, Evlink Wallbox 22KW Elektrikli Araç İstasyonu, Evlink Wallbox 22KW Elektrikli Şarj, Evlink Wallbox 22KW Elektrikli Şarj İstasyonu, Evlink Wallbox 22KW Elektrikli İstasyonu, Evlink Wallbox 22KW Araç, Evlink Wallbox 22KW Araç Şarj, Evlink Wallbox 22KW Araç Şarj İstasyonu, Evlink Wallbox 22KW Araç İstasyonu, Evlink Wallbox 22KW Şarj, Evlink Wallbox 22KW Şarj İstasyonu, Evlink Wallbox 22KW İstasyonu, Evlink Wallbox Soketli, Evlink Wallbox Soketli Elektrikli, Evlink Wallbox Soketli Elektrikli Araç, Evlink Wallbox Soketli Elektrikli Araç Şarj, Evlink Wallbox Soketli Elektrikli Araç Şarj İstasyonu, Evlink Wallbox Soketli Elektrikli Araç İstasyonu, Evlink Wallbox Soketli Elektrikli Şarj, Evlink Wallbox Soketli Elektrikli Şarj İstasyonu, Evlink Wallbox Soketli Elektrikli İstasyonu, Evlink Wallbox Soketli Araç, Evlink Wallbox Soketli Araç Şarj, Evlink Wallbox Soketli Araç Şarj İstasyonu, Evlink Wallbox Soketli Araç İstasyonu, Evlink Wallbox Soketli Şarj, Evlink Wallbox Soketli Şarj İstasyonu,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
.urunDetayPanel { float: left; /* width:100%; */ clear: none!important; border: none; padding: 20px }